Terrariumlarda Bulunan Çakıl Taşlarının Nedeni Nedir?

Yeni sezon ile birlikte de moda olmaya devam eden ve birçok kişi tarafından beğenilen terrarium tasarımları hediye olarak seçilmesinin yanı sıra kişiler kendi ev ya da ofisleri içinde bu tasarıma yer açıyor. Farklı tasarım uygulamalarının yer aldığı çalışmalar içinden beğendiğiniz modeli satın alarak gerek ev ya da ofis dekorasyonunuza gerekse sevdiklerinize hediye olarak sunabilirsiniz.

terrarium yelkenli

Terrarium tasarımlarında yer alan uygulama detaylarında alt tabanın oluşumu son derece önemlidir. Alt katmanda yer almakta olan çakıl taşları ise hem bizlere bazı şeyleri ifade eder hem de bitki korunması içinde gereklidir. Bitkilerde bulunan fazla suyun alımını gerçekleştiren çakıl taşları tüm fanus içindeki önemli yapı uygulaması içinde yer alıyor. Bu sebep ile hem terrariumlarda hem de diğer tüm saksı çiçekleri için en alt katmana çakıl taşlarının konulması önerilir.

Terrariumdaki Çakıl Taşları Ne İfade Eder?

Terrarium çalışmaları içinde bulunan toprak, kömür ve çakıl taşı üçlemesinde bulunan çakıl taşları bakım uygulaması içinde önemli bir detaydır. Terrarium tasarımları çok fazla sulanmak istemez. Fakat susuz da kalması bitkilerin ölümüne sebep olabilir. Bu sebep ile su dengesinin sağlanması son derece önem taşıyor.

Terrarium tasarımlarında su dengesinin sağlanması ve uygulamanın susuz olduğunun anlaşılmasında ise çakıl taşları büyük bir etki sunar. Terrarium altına bakılarak taşların ıslaklığı incelenerek su dengesi belirlenebilir.

Add Comment