Terrariumda Neden Kömür Kullanılıyor?

Ev ve işyerlerinin dekorasyon uygulamasında doğanın etkisini ortama taşıma özelliğini sunan Terrariumlar ilk çıktıları günden günümüze kadar en çok beğenilen aranjmanlar arasında yer alıyor. Bu çalışmalar son derece şık ve oldukça etkili olan tasarımların yanı sıra esprili ya da romantik detaylarda hâkim uygulamalar olarak karşımıza çıkabiliyorlar.

cicek-gonder

Terrarium tasarım uygulamalarının hazırlanma aşamasında toprağın yanı sıra çakıl taşı ve kömür kullanımına yer açılıyor. Terrarium tasarım çalışmasında kullanılmakta olan kömür aslında tasarımın önemli bir parçasıdır. İçinde bulunduğu fanusun genel eko dengesinin elde edilmesine destek olan kömür ayrıca küf oluşumunun önüne geçerek nemin yok edilmesinde etkilidir. Bu sebep ile terrarium çalışmalarında mutlaka kömür kullanımına yer açılması gerekir.

Terrarium Tasarımı Seçerken Neye Dikkat Etmeli?

Son yılların popüler aranjman çalışması olan terrarium satın alınırken aslında birçok kişi tasarım çalışmasına dikkat ediyor. Uygulamada bulunan farklılıklar insanların direk olarak bu alana yönlenmesini sağlarken aslında çalışmanın satın alımında dikkat edilmesi gereken önemli bazı detaylar vardır.

Terrarium çalışmaları satın alınırken sadece toprak ile mi yoksa çakıl taşı, kömür ve toprak üçlüsünün mü kullanıldığına dikkat etmeniz gerekir. Bu üçlünün ürün içinde bulunması sağlıklı bir tercihe yer açtığınızı gösterirken ayrıca ürününde uzun zaman sizin ile ya da sevdikleriniz ile kalacağının da garantisini sunar. Çakıl taşı ve kömür kullanımına yer vermeyen çalışmaları tercih etmemeniz önerilir.

Add Comment