Terrarium Tasarım Modelleri Nasıl Yapılır?

Terrarium tasarımları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler olan uygulamalardır. Son derece şık ve etkili olan bu tasarım modelleri aynı zamanda sundukları mesaj içeriği ile de dikkat çekiyor.

Terrarium tasarımlarının hazırlanmasında birçok farklı unsura yer açılır. Bu unsurların başında bitkiler yer alıyor. Bitki seçimlerinde dikkatli olunması ve çabuk büyüme özelliği bulunan seçimlere yer verilmemesi gerekir. Genellikle az bakım özelliğine sahip olan bitkiler terrarium için en uygun tercihler olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra aksesuarların belirlenmesinde de önemli ayrıntılar vardır. Bu ayrıntılarda sunulacak olan mesaja uygun seçimlere yer açılması son derece önemlidir. Aynı zamanda fanus seçiminde de dikkatli bir tercihin gerçekleştirilmesi de gerekir.

Terrarium Hazırlığı

Terrarium hazırlığında toprağın yanı sıra kömür ve çakıl taşlarına yer verilir. Fanusun, aksesuarların ve bitkilerin temini ile beraber ise artık terrarium tasarımı yaratılabilir hale gelir. Bu çalışmanın yapılması aşamasında öncelikle çakıl taşları ve kömürün yerleştirilmesi sonrasında ise toprağın yerleştirilmesi gerekir.

Toprağın düzeltilmesi sonrasında ise artık tasarımın nasıl yapılacağına dair inceliklere karar vererek düzenleme öncesi projenin net olarak hazırlanması gerekir. Aksesuarların ve bitkilerin yerleşim planlaması detaylı olarak incelenip yerleşim yapıldığında artık terrarium uygulamanız hazır hale gelir.

Terrarium tasarımlarında bu zorluklar ve alımlar ile uğraşmak zor geliyor ise hazır olarak satılan aranjmanları da satın alabilirsiniz.

Add Comment