Terrarium Budaması ve Bakım İşlemi Nasıl Yapılır?

Terrarium uygulamaları birçok farklı tasarım özelliği ile dikkat çekiyor. Dünya üzerinde var olan yeryüzü parçasının minyatür halini elde edebileceğiniz bu tasarım aynı zamanda hayallerinizde olan bir dünyayı da yaratabiliyor. Bunun yanı sıra sevdiklerinize mesaj içeriği ile de sunabileceğiniz terrarium aranjmanı oldukça hoş ve son derece dikkat çeken bir dekorasyon çalışmasıdır. İş yerinizde ya da evinizde kolaylıkla yer edinebilecek olan bu tasarım ayrıca dekorasyonunuzun da göz bebeği olacak bir uygulamadır.

geometrik teraryum

Terrarium çalışmalarında en çok dikkat edilmesi gereken budamadır. Her ne kadar yaklaşık altı ayda bir yapılsa da kimi bitkinin büyümesi daha kısa sürede olduğu için daha kısa süre içinde de budama yapılabilir. Bunun yanı sıra güneşe direk maruz kalamayacağı bir yerde konumlandırılması da önemli bir detaydır. Terrarium çalışmalarında aynı zamanda sulamada bakım detayı içinde yer alıyor. Dökme su yerine püskürtme ile sulamanın yapılması gerekiyor. Çok fazla sulama bitki köklerinin çürümesine neden olacaktır. Bu neden ile su isteğine dikkat ederek işleme yer verilmesi gerekir.

Dekoratif Terrarium Çeşitleri

Dekoratif çalışma uygulaması olan terrarium tasarımlarını sadece bir değil daha çok terrarium uygulamasına yer açarak daha doğal bir etkiyi ev ya da iş yerinizde yaratabilirsiniz. Sadece kendi ev ya da iş yeriniz için değil sevdiklerinizin dekorasyonu içinde bu seçime yer açarak onları mutlu edebilirsiniz.

Add Comment