Terrarium Aranjman Seçimi Nasıl Yapılır?

Terrarium uygulamaları günümüzde ülkemizde oldukça sık karşımıza çıkmak ile beraber özellikle hediye olarak gönderimlerde sıklıkla tercih edilen aranjmanlar arasında yer alıyor. İster evinize ister büronuza ister de sevdiklerinize hediye olarak seçeceğiniz terrarium uygulamasında dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır.

cicek-gonder

Terrarium uygulamaları genellikle belli bir mesaj ya da vurgu temalı olup bunun yanı sıra sadece eko sistem içinde yayılan birçok bitkinin bir arada bulunduğu özel aranjmanalar da yer alıyor. Gönderim yapmak istediğini ya da kendiniz için seçim yapacağınız terrarium uygulamasında sunulan mesajın yanı sıra ebat olarak da fanusun büyüklüğüne dikkat etmeniz önerilir. Büyük ya da küçük veya farklı uygulama görsellerine sahip olan fanus içindeki terrarium uygulamaları alan içinde oldukça şık görünecek olup konumlandırılacak olan yerinde bu uygulama için yeterli olması gerekir.

Terrarium Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Terrarium uygulamasının seçimini yaptıktan sonra ilk akla gelen bakımının nasıl yapıldığıdır. Bilinenin aksine terrarium oldukça kolay bir bakıma sahiptir. Bu sebep ile arkadaşlarınıza ya da sevdiklerinize terrarium aranjmanını rahatlıkla gönderebilirsiniz.

Güneşten hoşlanmayan terrarium uygulaması aynı zamanda aşırı sulamayı da istemez. Sprey sulama ile işlemin yapılması yeterlidir. Haftada bir ya da gerekli olduğunda iki defa sulama işlemi yapılabilir. Uzayan yaprakların ise budamasının üç veya duruma göre altı ayda bir yapılması yeterli gelecek olan bir durumdur.

Add Comment