Teraryum Çiçek Çeşitleri

Latince “toprak” anlamına gelen “terra” ve akvaryum anlamına gelen “arrium” kelimelerinden türeyen teraryum ismi günümüzde en fazla tercih edilen çiçek yetiştirme şekilleri arasında yer alıyor. Teraryum çiçek çeşitleri arasında en fazla tercih edilenler genellikle kaktüsler ve sukulentler bulunuyor. Fakat teraryumların içerisinde dilediğiniz pek çok farklı çiçeği de yetiştirebilme imkanınız olabiliyor.

Özel günlerde ve sıradan günlerde sevdiklerinize hediye edebileceğiniz estetik duruşa sahip teraryumların bakımı da son derece kolay oluyor. Aşırı bir bakım gerektirmeyen teraryumları doğru şekilde mekanlarınızda konumlandırırsanız çiçeklerin teraryum içerisinde sağlıklı bir şekilde yetişmelerini sağlayabilirsiniz.

teraryum-cesitleri

En Anlamlı ve Özel Hediyeler

Toprak ve canlı minyatür bitkiler ile birlikte çiçeklerden oluşturulan teraryum tasarımları aynı zamanda dekoratif açıdan da sizlere büyük bir şıklık sağlıyor. Mekanların atmosferini bir anda değiştirebilecek etkiye sahip olan teraryumlar herkesin zevkine hitap edebiliyor.

Sevgililer günü, doğum günü, yıldönümü ve diğer tüm özel günlerde hediye olarak seçebileceğiniz teraryumlar, klasik çiçek aranjmanlarından ve çiçek buketlerinden farklı bir hediye arayanlar için ideal bir hediye olmayı başarıyor.

Sevdiğiniz kişiye teraryum alacağınız zaman sipariş vereceğiniz firmayı da iyi bir şekilde araştırmanız gerekiyor. Güvenilir olmayan firmalardan alacağınız teraryumların bitkileri cansız bir görünüme sahip olabiliyor. Ayrıca zamanında teslimat garantisi de olmayabileceği için hediye olarak gönderirseniz siparişinizin geç teslim edilmesi gibi sıkıntılar da ortaya çıkabiliyor.

Add Comment