Terarriuma Neler Zarar Verir?

Günümüzde terrarium uygulamaları sıklıkla hediye olarak gönderilmekte olan aranjmanlar arasında yer alıyor. Terrarium seçimlerinizde uygulamanın tarafından sunulan mesaja ya da tamamen aranjman beğeninize göre tercihinizi yapabilirsiniz. Seçimlerinizde kendi ev ve iş yerinizin dekorasyonunda oldukça şık duracak olan terrarium uygulamalarını tercih ederken aynı zamanda sevdiklerinizin özel gün kutlamalarında da bu aranjman seçimini tercih edebilirsiniz.

Son derece şık olan çalışmaları dilerseniz evinizde kendinizde tasarlayabilir ya da hazır olan birçok farklı uygulama arasında seçimlerinizi yapabilirsiniz. Terrarium uygulamasının bakımının kolay olmasına nazaran dikkat edilmesi gereken bazı detayları vardır. Bu sebep ile detaylara dikkat ederek uzun yıllar boyu terrarium aranjmanınız dekorasyonunuzda yer alabilir.

Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Terrarium uygulamaları oldukça kolay bakıma sahip olmasına nazaran özellikle konumlandırılacağı yere dikkat etmek gerekir. Direk gün ışığına maruz kaldığı bir alanda bulunması içindeki eko dengeyi bozacak ve bitkilerin kolaylıkla çürümesine ya da kurumasına neden olacaktır.

Bunun yanı sıra sulamanın fazla olması ise bitki köklerinin kısa sürede çürümesine neden olup bakteri ve zararlı çeşitli hastalıklara da sebep olabiliyor. Sulamada terrarium aranjmanının alt kısmına bakmanız ya da toprağını kontrol etmeniz gerekir. Bunun yanı sıra düzenli olarak bitkilerin durumunu takip ederek herhangi bir hastalığın bulunduğu bitkinin tespiti ya da hastalık durumunda da ilaçlanmanın yapılmasına da dikkat edilmesi gerekir.

Add Comment