Terarium Çiçeğin Anlamı Nedir

Eğreltiotları, sukulent ve kaktüs gibi bitkilerden oluşan ve karşınızdaki kişiye mini ekosistemi yaşatan bir çiçektir. Cam fanus, cam saksı, kapaklı cam kutuların içine nemi seven bitkilerin yanı sıra küçük sürüngen hayvanları da koyabilir ve daha hareketli bir bahçe yaratabilirsiniz. Bakımı ve saklama koşulları önemlidir. Çok fazla güneş ışığı ya da aşırı sudan korumalısınız.

Terarium Çiçeğinin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bitki cam fanus içinde yer aldığı için diğer bitkilerden bakımı farklıdır. Dikkatli bakımını yaptığınız zaman uzun yıllar yaşar. Az su ile sulamalı ve doğrudan güneşe koymamalısınız. Çok sıcak zamanlarda fanus buharlaşacağı için düzenli temizlenmelidir. Bitkilerde çürüme ya da şişme oluşursa, çürüyenlerin temizlenmesi gerekir.

terarium-siparisi

Özel Günlerde Gönderebileceğiniz Terarium Çiçekleri

Sevdiklerinize farklı bir sürpriz yapmak istiyorsanız terarium çiçeğini gönderebilirsiniz. Sevdiğinizin beğeneceği özel aranjmanları hazırlatarak terarium bitkisini daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Özel tasarımlarla hazırlanan bitki cam fanus içine yerleştirilir ve isterseniz küçük sürüngen hayvanlarla da renk katabilirsiniz.

Yaşam alanlarına dekoratif bir görünüm katan terarium bitkilerine ev ve iş ortamınızda rahatlıkla bakabilirsiniz. Sukulent, kaktüs, eğreltiotları gibi bitkilerle hazırlanan fanus içine renkli taş, dekoratif taş ekleterek bitkinin canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. İlginç objelerle süslenen fanus ile yakınlarınıza mini bir bahçe hediye edin ve doğanın güzelliklerini her zaman yaşamasını sağlayın. İnternet üzerinden sipariş vererek istediğiniz adrese kısa sürede teslim edilmesini sağlarsınız.

Add Comment