Cam Güzeli Çiçeğinin Bakımı

İlkbahardan sonbahara kadar çiçeklenme özelliğine sahip olan Cam Güzeli çiçeği bu uzun çiçeklenme evresi ve kolay bakım özelliği nedeni ile de en çok bakılan çiçekler arasında yer alıyor.

Cam Güzeli olarak ifade edilmesindeki temel etken ise bu çiçeğin güneşin filtrelenerek kendine ulaşmasından mutlu olmasıdır. Bu neden ile bu çiçekler her daim cam kenarlarında kendilerine yer edinirler. Balkonda, bahçede ve evde bakıma uygun olan çiçek iyi bakıldığı takdirde her daim çiçekli kalabiliyor.

İstediği suyu, toprağı ve filtrelenmiş olan ışığı alması çiçek için yeterlidir. Aşırı sulanmaktan hoşlanmayan bitki toprağın ne seviyesi azaldıkça sulanmalıdır.

Cam Güzeli çiçeği çok kaprisli olmayan bir çiçek olması ile de bilinir. Bu bitkiyi soldurmak ya da kurtulmak aslında bir hayli zordur. Eğer çiçeğinizi soluyor ya ad kuruyor ise bakımında bit detayı yanlış yapıyor olabilirsiniz. Bunun haricinde Cam Güzeli sizi asla üzmez.

Cam Güzeli Aranjmanı Kime Hediye Edilir?

Cam Güzeli olarak bilinen çiçek havadar ortamları da sever. Bu neden ile balkonda da bakıma uygudur. Cam Güzeli çiçek aranjman uygulamasını birçok farklı sebebe bağlı olarak sevdiklerinize hediye olarak gönderebilirsiniz. Kolay bakım özelliğine sahip olan çiçeği aynı zamanda iş yerlerinde gönderebilirsiniz. İş yeri açılışları, terfi ya da yeni iş tebriki gibi sebepler ile de bu çiçek aranjmanına yer vermeniz mümkün.

Add Comment