Canlı Çiçekler ile Terrarium Yapımı

Çiçekler ve bitkiler ile oldukça sıra dışı ve son derece hoş görselliğe sahip olan terrarium uygulamalarını hazırlayabilirsiniz. Bu uygulama içinde yer alacak olan bitki ve çiçek seçimine önem vermeniz gerekir. Bu tasarım içinde bulunan tüm bitkilerin az su ile beslenme özelliğine sahip olan ve bir fanus içinde yaşamını sürdürebilecek özelliğe sahip ürünler olması gerekir. Sukulent bitkileri ise bu konuda son derece destek veren farklı tercihleri de size sunan ürünlerdir. Bu bitki seçimlerinde değişik olan görüntüye sahip sukulentleri satın alarak canlı çiçekler ile de terrarium tasarımınızı tamamlayabilirsiniz.

kuğu teraryum

Terrarium Uygulamasının Bakım Detayları Nelerdir?

Terrarium uygulamasını ister kendiniz yapın ister ise hazır alın bakım detayları hemen hemen aynıdır. Terrarium aranjmanlarının konumlandırılma işleminde mutlaka direk güneş alan yerlerden uzak tutmanız önerilir. Bunun yanı sıra sulama işleminde ise püskürtmeli olan sprey şişelerden destek almanız daha ideal bir sulamaya yer vermenizi sağlar. Sulamada toprak nem dengesini kontrol ederek uygulamaya geçilmesi ise köklerde çürümenin oluşmasını önlemek için önemlidir.

Terrarium tasarımları direk güneş ışığına maruz kalır ise nem sebebi ile küflenmenin oluşabileceği çiçeklerdir. Bu neden dikkatli olunması gerekir. Bu özelliği aynı zaman büro ortamında ya da ev ortamı içinde istenen her yere tasarımın konumlandırılmasına neden olan özelliği de kazandırır. Tasarım da fanus boyutuna göre de seçim yapabilirsiniz.

Add Comment