Medine Çiçeğinin Bakımı

Pon pon şeklinde olan ve düğmeye benzeyen Medine çiçekleri birçok faydası ile de bilinen çiçekler arasında yer alıyor. Sadece yeşermiş hali eğil kurutulmuş hali ile de evlerde kendine yer edinen Medine Çiçeği mayıs ayından sonbahar aylarına kadar açar. Ateş düşürücü ve eklem ağrılarına iyi geldiği söylenen Medine çiçeğini sizde bahçenizde ya a balkonunuzda bakabilirsiniz. Son derece kolay bir bakım özelliğine sahip olan Medine çiçeğini kurutularak ev ya da iş yeri dekorasyonunuza da katkı sağlamanız mümkün.

Çok sulama ihtiyacı duymayan çiçeğin çiçeklenme döneminin sona ermesi ile birlikte dallarının budanması önerilir. Kesme çiçek olarak yer verilen Medine çiçeğinin dallarını keserek havalandırma yöntemi ile kurutabilir ve evinizde şık bir çiçek buketine sahip olmanın da avantajı elde edebilirsiniz. Sadece kendiniz için değil sevdikleriniz için de Medine Çiçeği buketlerini seçebilir ve onlara bu özel çiçeği hediye edebilirsiniz.

Medine Çiçeği Aranjmanları

Halk arasında Hanım Düğmesi olarak da bilinen çiçek pembe, mor be beyaz renklerinde yer alıyor. Bahçede bakılabildiği gibi saksıda da bakıma uygun olan çiçek kesme çiçek olarak da kullanılan bitkiler arasında yer açıyor. Özellikle gelin buketlerinde Medine çiçeğine sıklıkla yer açılıyor. Kurutulmuş ya da taze olarak yer alan buket seçimleri arasından sevdikleriniz beğenisini kazanacak olan seçimleri hemen yaparak onlara hediye olarak sunabilirsiniz.

Add Comment