Mini Bahçelerin Sulaması Nasıl Olur?

Mini bahçe çalışması olarak ya da minyatür bahçeler olarak da bilinen terrarium çalışmalarının bakımında yapılan en büyük hata sulama da yaşanıyor. Sulamanın çok fazla olması ya da çok az olması bu çalışmaya zarar veren önemli bir etkendir. Bu sebep ile sulama işleminde dikkatli olunması ve mini bahçenizin isteğine uygun olarak hareket edilmesi bahçeniz ile uzun yıllar beraber olmanızı sağlayacaktır.

Sulama işleminizde spreyli bir şişe kullanmanız suyun fanus içinde yayılmasını ve her bitkinin faydalanmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra sulamaya yer açmak için fanusun alt kısmına bakarak da seçiminizi yapabilirsiniz. Eğer hala nemli ise sulamayı daha sonra yapmanız önerilir. Çok fazla sulanmaktan hoşlanmayan terrarium çalışmaları az su almaktan da hoşlanmaz. Bu sebep ile dikkatli olmanız önerilir. Terrarium sulamanızda dinlenmiş ve kireçsiz su kullanmaya özen göstermeniz bitkiler içinde yararlı sonuç doğuracak olan seçimdir.

Terrarium Aranjman Seçimi

Terrarium aranjman seçiminizi yaparken fanus büyüklüğüne göre seçim yapmanız önerilir. Büyük ya da geniş olan alanlar için seçeceğiniz küçük terrarium kendini çok göstermezken dar alanlarda da büyük bir fanus seçimi hoş olmaz bu neden ile tercihinizi bu detaylara bakarak gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Terrarium aranjmanı hediye gönderimlerinde ise özellikle iş yerlerine çok büyük ebatlı olan seçime yer açılması da önerilmeyen bir detay olarak yer alıyor.

Add Comment