Kişiye Özel Terrarium

Terrarium tasarımının amacı belli bir çevreyi kopyalayarak, cam içinde sergilemektir. İçinde küçük bitki ya da hayvanlar bulunur. Hobi bahçeciliği için ilgi çekici bir uğraştır. Tropikal ve fazla nem isteyen bitkilerin bakılması içim ya da bazı sürüngenlerin beslenmesi için kullanılır. Işığa karşı hassas oldukları için bakımı hassasiyet ister.

Özel Tasarımlı Terrarium

Sevdiklerinize ilginç tasarımlardan oluşan terrarium bitkisini hediye edebilir ve onlara yeni hobi kazandırabilirsiniz. Japon şemsiyesi, küçük eğrelti otları, selaginella ya da pilea gibi sulak alanları seven bitkilerden hazırlanan özel tasarımları sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Renkli çakıl taşları ve küçük dekoratif objeler ile hareketlendirilen cam fanus içine farklı tasarımları da ekletebilirsiniz.

terariumm

Terrarium Bakımının İncelikleri

Terrarium bakımında bazı incelikler bulunur. Suyu severler fakat çok fazla su verdiğiniz zaman çürüyebilirler. Doğrudan sulamak yerine sprey şeklindeki sulama aletlerini kullanabilirsiniz. Isıtıcıdan ve fazla güneş ışığından da korumalısınız. Cam fanus ise düzenli aralıklarla temizlenmeli. 3 ayda bir bitki toprağını temizlemeniz yeterli.

Fanus, cam saksı, farklı şekillerden oluşan cam kaplar içinde özenle aranjman edilen terrarium bitkileriyle yakınlarınıza güzel bir jest yapın. Doğum günü, anneler günü, sevgililer ve tüm özel günlerde terrarium tasarımını gönderebilirsiniz. Objeler, küçük maketler, çakıl taşları ve sevimli oyuncaklarla daha göz alıcı ve kişiye özel hale gelmesini de sağlayabilirsiniz. Şık ve zarif tasarımlardan oluşan terrarium ile sevdiklerinize kalıcı güzellik yaşatın.

Add Comment